03-02-23
Kupujesz obraz? Dopasuj go do wnętrza!

Autor Adam_31

Kupujesz obraz? Dopasuj go do wnętrza!

Dobór odpowiedniego obrazu do wnętrza jest kluczowy, aby stworzyć harmonijną i przyjemną dla oka przestrzeń. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka podpowiedzi, jak dobrać obraz do wnętrza.

 • Kolorystyka
  powinna harmonizować z kolorem ścian i mebli. Jeśli mamy jasne i stonowane kolory na ścianach i meblach, to dobrym wyborem będzie obraz o żywszej kolorystyce. Natomiast jeśli mamy ciemne i wyraziste kolory, lepiej postawić na obraz w stonowanych kolorach.
 • Wielkość
  musi być dostosowana do rozmiaru pomieszczenia i mebli. W dużym salonie świetnie sprawdzi się duży obraz, który będzie stanowił dominantę przestrzeni. Natomiast w małym pokoju lepiej postawić na mniejsze obrazy, które nie przytłoczą pomieszczenia.
 • Tematyka
  powinna współgrać z charakterem i stylizacją pomieszczenia. Jeśli mamy nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, lepiej postawić na abstrakcyjne obrazy, natomiast w klasycznych wnętrzach dobrze sprawdzą się obrazy przedstawiające krajobrazy lub portrety.
 • Technika wykonania
  również ma znaczenie. Obrazy olejne są idealne do klasycznych wnętrz, natomiast obrazy akrylowe i drukowane świetnie pasują do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz.
 • Kompozycja
  Kompozycja obrazu powinna być dopasowana do rozmiaru ściany i mebli. Ważne jest, aby obraz był umieszczony na środku ściany lub nad meblem, aby był dobrze widoczny i harmonijnie komponował się z pozostałymi elementami wnętrza.

Jak zaaranżować obrazy na ścianie?

Komentarze artykułu